Przez ponad cztery dekady z pasją oddaję się sztuce fotografii. Moja fascynacja rozpoczęła się od amatorskiego aparatu Smiena, a szybko przekształciła w fascynującą podróż po niekończących się możliwościach obrazu. Fotografia stała się nie tylko moim zawodem, ale głęboko zakorzenioną częścią mojego życia.

W początkach kariery zainicjowałem działalność studia i fotolaboratorium, gdzie ceniłem sobie tradycyjne podejście do fotografii, posługując się niezawodnymi Nikonami. Jednak od momentu pojawienia się technologii cyfrowej zaangażowałem się w nią z równą pasją, korzystając zarówno z Nikona, jak i Canona, a także wykorzystując skanery i programy graficzne.

Podążając za sugestiami bliskich, w tym żony i córki, postanowiłem stawić czoła wyzwaniom Fotograficznych Mistrzostw Polski. Moje prace znalazły uznanie, zdobywając wyróżnienie za „Zakonnice”, brązowy medal za „Memento”, a także złoty za „Kubuś z mamą” w kategorii zdjęć studyjnych. Ta ostatnia praca została dodatkowo wyróżniona prestiżową nagrodą im. Marka Wielgusa.

W trakcie swojej fotograficznej podróży zdobyłem doświadczenie i umiejętności, które pozwalają mi dzielić się niezapomnianymi chwilami, uchwyconymi w obiektywie. Fotografia to dla mnie nie tylko praca, ale również nieustanne poszukiwanie piękna i doskonałości w sztuce obrazu.

Jerzy Borecki

Wystawy

Wyjazdy